воскресенье, 21 декабря 2014 г.

"Розкажу Миколаю, про що я читаю"

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.

В цей день до бібліотеки завітали малята, щоб привітати нас зі святом та взяти участь у літературному конкурсі "Розкажу Миколаю, про що я читаю".
Ми насамперед нагадали дітям історію празника, а саме розповіли, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Він прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним. Миколай, за переказами, був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих.
Потім діти нам почитали вірші  складені на честь святого Миколая, розповіли, які вони знають традиції цього дня. 
Та традиційно, наприкінці нашої зустрічі провели конкурс загадок.


пятница, 28 ноября 2014 г.

Бібліотека -центр дозвілля

Зазвичай в п`ятницю після уроків діти заходять до бібліотеки для того, щоб зробити різноманітним своє дозвілля. Наприклад сьогодні діти завітали для того, щоб пограти в диміно, поспілкуватися та поміняти книжки.
Гра в доміно чудово підходе для розвитку інтелекта та математичних здібностей дитини. Крім того під час гри діти спілкуются та вчаться не засмучуватися під час програшу.
А понад усе діти люблять книжки, тому скористалися нагодою поміняти вже прочитані на нові.

понедельник, 17 ноября 2014 г.

Толерантність-це мова добрих справ

16 листопада 1995 р. на XXVIII сесії Генеральної конференції держав-членів ЮНЕСКО було одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності. За пропозицією ООН з 1996 р. цього дня відзначають Міжнародний день толерантності.
Під толерантністю в Декларації розуміється «повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності». Декларація проголошує «визнання того, що люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним становищем, мовою, поведінкою і цінностями й мають право жити в світі і зберігати свою індивідуальність».
14 листопада в нашій бібліотеці була проведена вікторина  присвячена дню толерантності. До нас завітали діти третього класу разом з вчителькою.
Діти розповідали казки, в яких згадується про толерантне відношення один до одного, розгадували загадки,перевіряли один одного на знання головних героїв казок.





понедельник, 10 ноября 2014 г.

Наша мова калинова

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України  від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: в Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.
Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Про це свідчать і архаїзми, і деякі фонетичні та морфологічні ознаки, які зберегла наша мова протягом століть.
Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…
Щодо початку писемності в українських землях тривають наукові дискусії. Археологічні знахідки засвідчують наявність писемних знаків на глиняному посуді, пряслицях, зброї тощо, ще за трипільської доби.
Кілька століть нас привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, ретельно приховуючи від українців величезний масив української ж писемності, історії та культури, що сягає глибокої давнини і налічує багато тисячоліть.
Давніший із літописів, який дійшов до нас, був написаний у 1377 році на пергаменті – вичиненій телячій шкірі. Він носить назву Лаврентіївського, за іменем монаха-переписувача Лаврентія. Зокрема до цього списку входить “Повість врем’яних літ” (або “Повість минулих літ”), написаний на початку XII століття.
Автором “Повісті” вважається монах Києво-Печерського монастиря Преподобний Нестор-літописець (близько 1050 – 1114 рр.). Також його перу належать житія святих…
Преподобний Нестор працював до останнього дня свого земного життя. Мощі святого покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.
До свята в бібліотеці підготували крижну виставку та провели вікторини для дітей.

вторник, 28 октября 2014 г.

70-а річниця визволення України від фашистських загарбників

70 років як звільнили наш  край, Україну від фашистів. Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові люди. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв і сторінок книг, її мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи як святиню у спадщину поколінням.
Тремтять гармати.
 Б'є на сполох дзвін
 Залізні круки вилітають з хмари.
 Горить Вкраїна з чотирьох сторін
 І на чужинців просить з неба кари.
 Синів, дочок благає: — Захистіть!
 Страждає в муках Україна мила.
 І піднімається з глибин століть
 Непоборима, нездоланна сила.

Жива людська пам'ять ... не старіє з роками, не тьмяніє. Вона стукає в наші серця дзвонами Хатині, попелом концтаборів, солдатськими обелісками. І поки існуватиме рід, існуватиме і пам'ять, бо без неї немає майбутнього.
Діти з почуттям патріотизму і тривогою в голосі читають вірші про війну.
 Пам’ять про події війни зберігають пам’ятники, обеліски і меморіальні знаки. Імена учасників визволення  наших земляків, що розповідали про події тих часів Мокрий Віктор Фежорович,Стеблянко Іван Єгорович,Сокол Василь Миколайович.Спільно з учителями був організован похід до місцевого музею "Історії села і краю".






понедельник, 27 октября 2014 г.

Работа гуртка

В нашій бібліотеці проходить кружок "Натхнення" на якому діти використовуючи природні матеріали виготовляють , розвиваючі свої творчі здібності. Сьогодні ми разом робили бабочок з шишек, листя та ягід.

вторник, 14 октября 2014 г.

Козацькому роду нема переводу

Через століття до нас доносяться шелест козацьких знамен, стогін української землі від копит коней, бій, як блискавка, як межа між життям і смертю, між минулим і сучасним нашого народу. Сьогодні ми відкриємо сторінку  нашої історії про українське козацтво та дізнаємось про славних та сміливих козаків якомога більше.14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією.

 Зараз відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна  робота з молоддю, організовано власну медичну службу,, у першу чергу в сільській місцевості. Бути представником козацької організації зараз знову приємно, цікаво та почесно. Багато відомих людей охоче беруть участь у заходах, пов’язаних із відродженням і культивуванням козацьких традицій. Наприклад, посвяту в запорозькі козаки пройшов Валерій Миколаїв – відомий актор. Вдячна публіка знає його за відомим російсько-українським серіалом  «День народження буржуя». Знаменита українська група «Воплі Відоплясова» часто й охоче виступає з козачими ансамблями. Олег Скрипка, соліст цієї групи, вважається «справжнім» українським козаком.
Сьогодні за допомогою ігр школяри пізнавали побут козаків. 
Гра «приготуй їжу козаків»
Розділити всх учасників на дві команди. Кожній з команд видається конверт з написаних на ньому назвою блюд козацької кухні. Та окрема написані на шматочках листків назви інгидієнтів. Завдання-власти в конверт необхідні складові блюд.Перемогла та команда, яка бистріши та без помилок виконала завдання.

Зовнішній вид по картинкам в інтернеті та книжках,та за допомогою мульфільма про  козаків.
І на останок, для закріплення відомостей про козацькі часи діти малювали козаків.





Розвиваємось разом

Вже стало традицією для школярів, після уроків заходити в бібліотеку. У всіх різні цілі,хто приходить здати книжку, хто поспілкуватися,пізнати щось нове та взагалі с користю провести час. Ось і 10 жовтня до нас завітали гості.
Ми дуже весело та корисно проводили час. Грали в різноманітні розвиваючі ігри, такі як "відгадай звіра"(у кожного була картка на якій намальована тварина і задаючі один одному питання ді ти вгадували назву)


Розгадували загадки

Та грали в улюблену гру дітей "пантоміми",де загадували казкових героїв





Звичайний день нашої бібліотеки

Бібліотека сьогодні стала важливим ресурсним центром інформації в селі. До неї йдуть не тільки охочі прочитати якусь нову книгу, але й активні користувачі інтернетом.Наприклад місцеві жители проводять час в пошуках корисної цнформації щодо свого фаху або хоббі.
студенти, які навчаються дистанційно приходять виконувати завдання за допомогою мережі.Та проводять час в пошуках навчального матеріалу.
Та не зважаючі на зайнятість відвідувачів,бібліотекар завжди залишаеться связуючою ланкою між книгою та людиною,тому продовжую виконувати свої прямі обов язки
А наша бібліотека рада приймати нових відвідувачів.



среда, 1 октября 2014 г.

День бібліотеки

Вітаю всіх своїх колег зі святом-днем бібліотекаря!!!!

Сьогодні до нашої бібліотеки на екскурсію завітали наші маленькі читачі зі своїми вчителями.
Ми  продемонстрували їм різноманітний світ книжок.Розповіли що таке бібліотека,які взагалі бувають бібліотеки.Показали як саме розташовані книжки в залі,де можно знайти необхідну літературу.
Провели екскурсію бібліотекою,провірили ерудованість дітей та розповіли як правильно поводитись із книгами

Приємною несподіванкою для нас стала обізнаність дітей прислівями та віршами про книжки.Діти по черзі розповіли їх, а потім відгадали загадки запропоновані вчителькою.



Наприкінці екскурсіі діти привітали нас з днем бібліотекаря, та подарили подарунки зроблені своїми руками.



День смайлика

День смайлика

19 вересня в нашій бібліотеці пройшло свято-день смайлика!До нас завітали дівчата -учениці 4го класу.
Ми дуже весело та корисно провели час. Діти брали участь у різноманітних конкусах, де змогли продемонструвати свое почуття гумору, ерудованість та спритність. У конкурсі"глухий телефон"діти прислухались та повторювали скоромовки.

У конкурсі пантоміма,діти спочатку відгадували вірші, а потім показували тварин.



Дуже весело пройшов конкурс "Несміяна",діти намагалися розсмішить обрану несміяну без слів.

але все колись закінчується, ось і наше мальньке свято добігло кінця. Але не наші зустрічі,томі вже на наступному тижні діти обіцяли прийти знову.