пятница, 26 июня 2020 г.

Конституція - гарант українців.

28 червня  Україна відзначає День Конституції України. День Конституції - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції (ст.161). День Конституції України - це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення й майбутнє нашої Батьківщини. Конституція - це не лише закон законів, це - серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в життя українців, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. В бібліотеці розгорнута книжкова виставка "Конституція - гарант українців". Читачам презентуємо літературу про історію України, про гетьмана Пилипа Орлика, його першу Конституцію та інше.

суббота, 20 июня 2020 г.

Ті дні у пам'яті народній.

22 червня 1941 року є однією з трагічних сторінок історії українського народу. Вже сімдесят дев'ять років віддаляє нас від того дня, але в пам'ять прориваються спогади-миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя, а на смерть. В бібліотеці до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні оформлено викладку літератури "Ті дні у пам'яті народній". На виставці експонуються історичні матеріали, що висвітлюють причини і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій XX століття.

суббота, 6 июня 2020 г.

Свята Трійця.

Зелені свята - дуже давнє дохристиянське свято, яке символізує остаточний прихід літа. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю. З прийняттям християнства Зелені свята почали називатися ще й Трійцею, яка відзначалась на 50-й день після Паски і співпадала з Зеленою неділею. Назва "Зелені свята" дуже стародавня,  в її основі лежить культ дерева, культ квітів. Наші пращури пов'язували з Трійцею буяння і живосилля природи, в яку вони свято вірували. В бібліотеці заклечали виставку-композицію "Магія зелених свят".

четверг, 4 июня 2020 г.

Не будь байдужим до рідної землі.

       5 червня в світі щорічно відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Це чудова нагода замислитися над екологічними проблемами сучасності,  можливість згадати про невимовну красу нашої планети. В цей день  ми вірішили згадати свого знаменитого земляка - фітотерапевта, кандидата медичних наук, закоханого в свій рідний край, - Соломченка Миколу Івановича. Він дуже гостро відчував залежність людини від живої природи, від збереження оточуючого середовища.
 Пропонуємо відео по темі:   https://youtu.be/OxxElUeCvK0

суббота, 30 мая 2020 г.

Літо з книгою.

У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей! Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство - це пора сподівань та здійснення мрій. Незважаючи на карантин, бібліотека ретельно підготувалася до бібліотечного літа. В бібліотеці розгорнута  онлайн-виставка "Літо з книгою"; виставка-експозиція "Щасливого дитинства". Піклуватися про підростаюче покоління, його майбутнє - головний обов'язок батьків, суспільства та держави, саме для цього ми живемо та працюємо. Турбота про дітей, усвідомлення пріорітетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.


пятница, 22 мая 2020 г.

У слові - правда і мудрість жива.

24 травня Україна відзначає День слов'янської писемності і культури. Традиція відзначати це свято зародилася ще в кінці 80-х рр. минулого століття, то й назву вона одержала традиційну для тих часів: День слов'янської писемності. У цей день вшановуються святі рівноапостольні - першопросвітники Кирило і Мефодій. Вони - творці писемності, здійснили переклад богословських книг з грецької мови на старослов'янську, поширювали християнське вчення. Поява абетки і виникнення писемності сприяли розвиткові літератури слов'янських народів, і слов'янська мова стала третьою в Європі після грецької та латини. Святі Кирило і Мефодій показали сучасникам і прийдешнім поколінням, що лише невтомна просвітницька праця дає щедрі плоди, здатні служити людям впродовж тисячоліть. До цього свята в бібліотеці розгорнута книжкова виставка  "У слові - правда і мудрість жива".

среда, 20 мая 2020 г.

День вишиванки.

21 травня 2020 року в Україні відзначається День вишиванки. Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вишиванка - символ нашої багатої традиціями української культури. Бібліотека підготувала книжкову виставку - експозицію "Вишиванка - український оберіг". Маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності і до сьогодні. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій. Бібліотека долучилася до флешмобу "Я - українець".


четверг, 14 мая 2020 г.

Багатолика Європа.

Враховуючи стратегічний курс на європейську інтеграцію з 2003 року в Україні відзначається День Європи. Європейський Союз  починає свою історію від 9 травня 1950 року. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн, як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між Європейськими націями. Європейський Союз представляє 28 країн, які об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей, миру і процвітання. За роки існування ЄС перетворився на потужну і впливову силу, яка відіграє провідну роль у світовій політиці, економіці, культурі. Це єдиний економічний, соціальний та гуманітарний простір, де відмовилися від кордонів та зайвих умовностей задля  вільного пересування людей, необмеженого обміну культурними та науковими надбаннями. До Дня Європи в бібліотеці створено виставку - екскурсію "Багатолика Європа", завдяки якій можливо поглибити свої знання та одержати інформацію про історію Європейського Союзу, європейську інтеграцію України, адже з моменту набуття Україною незалежності у 1991 році ЄС та Україна динамічно розвивають відносини один з одним.

суббота, 22 февраля 2020 г.

Веселкова наша мово.

Мова створена людиною для потреб спілкування і для утворення в пам'яті людства банку даних колективного досвіду у пізнанні світу.  Мова є своєрідним генетичним кодом нації, складовою частиною і засобом творення національної культури. Світова наука має аргументовані докази того, що українська мова є однією з найстаріших і найяскравіших мов за своєю мелодійністю та виразністю. До дня рідної мови в бібліотеці проведено інтелектуальну вікторину "Веселкова наша мово". Говорити треба правильно, бо перед кожним із нас стоїть відповідальне завдання - зберегти надбання наших предків, усе зробити для збагачення духовного потенціалу нації, щоб відродилась і розквітла Україна.


четверг, 20 февраля 2020 г.

Небесна сотня у вирій полетіла.

20 лютого до 6 річниці кривавих подій на Майдані 2014 року в бібліотеці проведено кінонарис та обговорення. Присутні на заході вшанували пам'ять про подвиг учасників Революції Гідності.




среда, 19 февраля 2020 г.

Бібліодесант "Нова книга завітала"

Сьогодні відбувся бібліодесант в дитячий садочок "Зірочка". Бібліотекар ознайомила вихованців з новими книжками, які були подаровані під час акції "Подаруй бібліотеці книгу". Діти були задоволені спілкуванню з новими книгами.








четверг, 13 февраля 2020 г.

Міжнародний день дарування книг.

14 лютого - Міжнародний день дарування книг. "Подаруй бібліотеці книгу!" - це постійна доброчинна акція, що діє у всіх бібліотеках. Для Золотоколодязької бібліотеки ПрАТ "ВЕСКО" (генеральний директор Цимарман Є.В.) в особі Марченко Л.О.(ГО "Добре поле") в рамках виконання соціальної угоди Золотоколодязької сільської ради (Сидоренко Т.Б.)  придбали 175 екземплярів різножанрової дитячої, сучасної української та світової літератури. Щиру вдячність в сприянні придбання книг хочу висловити депутату сільської ради Ковальовій Л.А.  Своє задоволення висловлюють діти та дорослі користувачі від читання нових книг.