Горем і болем увійшов 32 роки назад в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на "до" і "після". 26 квітня є днем національної скорботи і пам'яті по загиблих та постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Провели годину пам'яті, на якій згадали про ті трагічні події. Хвилиною вшанування пом'янули тих, хто загинув під час ліквідації аварії і вже після неї. Переглянули літературу, представлену на виставці.
четверг, 26 апреля 2018 г.
среда, 25 апреля 2018 г.
До ближнього з любов'ю і добром.
25 квітня в центральній районній бібліотеці відбулося краєзнавче свято "До ближнього з любов'ю і добром". Від Золотоколодязької бібліотеки учасником була Волосюк Валентина Сергіївна. Вона любимий учитель багатьох поколінь, людина з великим серцем і активною життєвою позицією. Валентина Сергіївна -вірний друг і мудрий порадник. Після трагічної смерті сина всю свою любов і підтримку віддавала і продовжує віддавати своїй онуці Вікторії.
суббота, 21 апреля 2018 г.
В гармонії з природою.
22 квітня відзначається Всесвітній день Матері - Землі - найбільше міжнародне екологічне свято! Це свято чистої води, чистої землі, чистого повітря. День нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що Земля потребує турботи і захисту. В бібліотеці експонується тематична виставка "Земля - наш дім". До дня Землі провели трудові акції "Ошатні двори", "Парад квітів", "Очистимо планету від сміття". В цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища - очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, квіти.
среда, 11 апреля 2018 г.
Фашистські табори смерті.
Міжнародний день визволення в'язнів фашистських таборів - пам'ятна дата, котра відзначається щорічно 11 квітня за ініціативою ООН. Цей день встановлено в пам'ять про повстання в'язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося саме 11 квітня 1945 року. Табір для чоловіків Бухенвальд був і залишається символом нацистського правління. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільойнів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. У Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там - у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло, живучи за мертвих. В бібліотеці до цього дня оформлена книжкова виставка "11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.
Разом з працівниками сільської ради та сільського будинку культури провели бесіду "Фашистські табори смерті", та переглянули відеофрагменти на цю тематику.
Разом з працівниками сільської ради та сільського будинку культури провели бесіду "Фашистські табори смерті", та переглянули відеофрагменти на цю тематику.
суббота, 7 апреля 2018 г.
Славимо Великдень.
Весна. З її приходом все пробуджується у природі. На землю приходять радісні, веселі свята. Сьогодні ми святкуємо свято Великодня. Найсвітліший день. Великдень - найбільше християнське свято! Це свято загальної любові та прощення, свято добра і відродження в людині світла. Замість "Доброго ранку!" християни вітаються словами "Христос Воскрес!", а у відповідь говорять "Воістину Воскрес!". Раніше дівчата на Великдень умивавалися водою, в якій полежала великодня писанка, щоб бути такими ж гарними. Про це, та інше поговорили на годині народознавства, яку провели в бібліотеці.
пятница, 6 апреля 2018 г.
Роми - одна з національностей України.
8 квітня відзначається Міжнародний день ромів. Роми - це група народів індійського походження, що проживає у багатьох країнах світу - Європі, Близькому та Середньому Сході, Північній Африці та в країнах Америки. Міжнародний день ромів засновано в 1971 році, коли в Лондоні відбувся перший в історії Всесвітній циганський конгрес. До цього дня в бібліотеці оформлена виставка та проведена історична година "Роми - одна з національностей України". Вілєєва Марина провела невеличкий екскурс з історії походження ромів та традиції за якими живуть роми. Повідала, що цигани вирізняються своєрідним одягом, мають багатий фольклор. Серед видатних ромів - Блаженна мати Тереза, один з найкращих коміків - Чарлі Чаплін, американський співак і актор Елвіс Аарон Преслі, ромська поетеса Наталія Варакута та інші. Українські письменники та поети присвячували циганам свої твори. Серед них Олесь Гончар - "Магда", О. Кобилянська - "Земля" та "В неділю рано зілля копала...", М. Старицький "Циганка Аза", Степан Васильченко "Циганка" це один з найкращих творів письменника , присвячений дітям, оповідка Пантелеймона Куліша "Циган", яку він створив на основі почутої від матері народної казки, І. Франко писав про трагічне життя циган, а Степан Руданський писав гумористичні вірші, жарти, приказки про циган. В світовій літературі - П.Меріме "Кармен", В.Гюго "Собор Паризької Богоматері", О. Пушкін "Цигани", М.Горький "Макар Чудра", за мотивами розповіді знято кінокартину "Табір іде в небо", А.Калінін "Циган", за цією книжкою теж було знято одноіменний телесеріал та інші. Якщо Ви є прихильником ромської тематики , то запрошуємо Вас до бібліотеки.
среда, 4 апреля 2018 г.
Кращий читач року.
4 квітня в Добропільській районній бібліотеці пройшов щорічний конкурс "Найкращий читач року". В цьому році учасники конкурсу декламували вірші улюблених поетів Золотоколодязьку сільську бібліотеку представляла Максименко Яна - учениця 6 класу Золотоколодязянської ЗОШ . Цитувала вірш В.Сосюри "Любіть Україну". Вона стала переможнецею конкурсу. Всім учасникам конкурсу вручили призи.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)