7 грудня бібліотекар разом з працівниками будинку культури завітали до адмінбудівлі сільської ради, щоб поздоровити працівників органів місцевогосамоврядування та активістів самоврядних органів. Побажали всім міцного здоров'я, наснаги, миру, злагоди, активної громадської позиції та єдності. Всі разом заспівали пісню "Мы желаем счастья вам". Господарі пригостили нас чаєм та тортом.
понедельник, 12 декабря 2016 г.
На захист рідної землі.
До Дня Збройних сил України провели свято "На захист рідної землі". За тиждень до заходу об'явили акцію "Оберіг для захисника" та провели майстер-клас з виготовлення невеликих ляльок- мотанок. Захід провели в залі будинку культури, куди запросили військовослужбовців . Окрасою свята стали пісні у виконанні одного з військових. Діти подарували обереги солдатам.
пятница, 2 декабря 2016 г.
Права дітей і батьків.
Давним-давно, тисячі років тому, на Землі з'явилися люди. Одночасно з ними постали головні питання: що люди можуть робити і чого не можуть? На брейн-рингу учасники продемонстрували свої знання з прав людини. Брейн - ринг провели в чотири раунди. Перший - літературний, другий - фільм, фільм, фільм, третій раунд - словниковий, четвертий - шкільне життя. де розглядалися дві ситуації учнів з учителями. Брали казку або розповідь і міркували: про порушення або торжество яких прав людини в них іде мова. Переглядали уривки з мультфільмів і давали відповіді де порушувалися права. У словниковому раунді називали правильні слова до визначень. Взагалом опрацювали Загальну декларацію прав людини як основу поведінки в різних життєвих ситуаціях.
среда, 30 ноября 2016 г.
Я - ДИТИНА, Я - ГРОМАДЯНИН.
В ході тижня права провели вікторину Я - ДИТИНА, Я - ГРОМАДЯНИН. Метою заходу поставили - допомогти дітям познайомитися з правами людини і побачити їх звязок з повсякденним життям, допомогти розібратися, як і де можуть бути реалізовані права дитини в суспільстві. Ознайомилися з Конвенцією ООН про права дитини. Діти працювали з картками, у яких резюмуються різні нормативні записи, що входять до Конвенції про права дитини. В дискусійній формі обговорювали поведінку в різних життєвих ситуаціях, виховуючи пошану до людської особистості. Навчалися поводженню у важких ситуаціях, спираючись на положення міжнародних правових документів.
воскресенье, 27 ноября 2016 г.
Пам'ятаємо минуле заради майбутнього.
Урок пам'яті, присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій пройшов у бібліотеці, щоб поглибити знання про голодомор 1932-1933 рр., його причини і наслідки, щоб навчатися сприймати чужу біду, чужий біль, як свої власні. Основну частину уроку розділили на три пункти: 1.Трагедія України; 2. Що таке Голодомор? 3. Як чинився Голодомор? 4. Свідчення очевидців. Наприкінці почитали вірші та згадали прислівя про голодомор. Пом'янули душі померлих від голоду хвилиною мовчання. Ільницька Діана прочитала молитву " Прости нас, Господи великий..."
среда, 9 ноября 2016 г.
"Рідне слово - диво калинове".
6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахування важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування памяті Преподобного Нестора Літописця". На святі ознайомилися з історією становлення української писемності і мови, згадали про Кирила та Мефодія - великих просвітителів словян. Звернули увагу на багатющі можливості нашої мови. Зачитали текст, кожне слово якого починається з літери "Б". А скільки в нашій мові пестливих, ніжних форм слів до одного вибраного слова. Діти почитали вірші про мову. Перевірили, чи знають діти прислівя про мову. Ільницька Діана прочитала "Молитву" О.Яворської. Свято провели у вигляді мовних конкурсів, і ми побачили. наскільки діти знають українську мову. Зачитали 10 мовних заповідей свідомого громадянина. Свято було змістовним, веселим, цікавим. Тож ми сподіваємося, що з кожним з нас залишиться велика любов до своєї рідної мови.
воскресенье, 16 октября 2016 г.
Дякую тобі, солдате за життя.
Бібліотека разом з будинком культури провели урок мужності "Сильні духом". Виховуючи патріотизм, громадську позицію, розуміння єдності й цілісності України, єдності її багатонаціонального народу, формуючи національну ідею розвитку демократичної держави на засадах незалежності, патріотизму, свободи, гордості за свою країну, виховуючи шанобливе ставлення до воїнів, які воюють на сході країни та тих, хто загинув у боротьбі за свободу та цілісність нашої держави провели мітинг- реквієм біля памятного знака. "10 кроків до генерала" - таку гру провели з юнаками, які приймали участь в конкурсах "Стройова підготовка", "Миття казарми", "Полігон","Лист додому" та "Іду на дембіль".
четверг, 8 сентября 2016 г.
Наш край не обійшла війна.
8 вересня бібліотекар разом з працівниками будинку культури, ветеранською організаціею, вчителем історії Ковальовою Г.А. та дітьми Золотоколодязянської середньої школи провели урочистості з нагоди Дня визволення Донбасу від німецько- фашистських загарбників. Спочатку поклали квіти до памятників, а потім всі разом завітали до сільського музею, куди вже підійшли військові. В музеї провели тематичну бесіду "Наш край не обійшла війна". Після відвідин музею всі пройшли до кінозалу, де директор будинку культури продемонстрував фільм "Дніпровська хвиля". Бібліотекар разом з головою ветеранської організації нанесли візит ввічливості до ветерана - фронтовика Мокрого Віктора Федоровича і поздоровили його зі святом.
четверг, 7 июля 2016 г.
Свято Купала.
Свято Купала є одним з найдавніших і найбільш улюблених в народі. Купальським звичаям притаманні язичницькі елементи культу сонця, аграрної магії, обрядів очищення. Обрядові ігри та вірування супроводжувалися купальськими піснями, веселими забавами, хороводами, плетінням вінків та гаданнями, розкладанням багаття, купанням та обливанням водою. 7 липня бібліотека разом з будинком культури провели етнографічне свято "Ой на Івана та й на Купала". Плели вінки, співали пісні та водили хороводи. Діти намалювали на асфальті малюнки,- яким вони бачать свято Івана Купала.
понедельник, 27 июня 2016 г.
До 20 річчя Конституції України.
28 червня ми відзначаємо 20 річницю Конституції України. Прийняття Основного закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. До цієї дати в бібліотеці організовано книжкову виставку "Знати і виконувати" та проведено правовий екскурс "Конституція - основа моєї держави."
понедельник, 13 июня 2016 г.
"Дивосвіт природи".
Щоб формувати смислову та образну память, розвивати кмітливість, швидкість мислення та творчі можливості дітей провели екологічну гру "Дивосвіт природи". Спочатку поговорили про усе, що нас оточує.Про шепіт води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів - усе це природа нашого рідного краю. Далі провели екологічну гру. Першим конкурсом була "Дуель", хто дасть більше правильних відповідей на запитання про рослин та тварин. Другий конкурс "Показуха", де учасники пантомімою зображували тварин та відгадували. Потім по черзі називали рослину або тварину, які занесені до Червоної книги. Пригадали прислівя та приказки про тварин та рослин. На прикінці подорожі у світ природи пообіцяли піклуватись про "братів наших менших" і бути природі друзями.
четверг, 9 июня 2016 г.
У здоровому тілі - здоровий дух.
Понад дві тисячі років існує приказка: "У здоровому тілі - здоровий дух", - бо люди давно зрозуміли, наскільки важливо піклуватися про своє тіло, щоб воно завжди було здоровим, міцним і сильним. І сьогодні у нас незвичайне свято - конкурс- змагання: "У здоровому тілі - здоровий дух". Перший конкурс "Бліц- турнір" де діти відповідали на запитання, такі, як "Чому потрібно мити руки перед їжею?, "Чому, коли чхаєш, потрібно користуватись носовичком" і такі інші. Другий конкурс "Спритні та сильні", де хлопчики мають пронести на тарілці пір'їнку, а дівчатка - пройтись із мішечком на голові. Третій конкурс "Згадай, відгадай" -відгадували загадки. Пригадали прислів'я про здоров'я. Перевірили наскільки учасники знайомі з лікарськими рослинами. Конкурсною програмою намагалися виховувати почуття насолоди від змагання, взаємодопомоги та викликати у дітей хороший настрій.
пятница, 13 мая 2016 г.
вторник, 10 мая 2016 г.
Подвиг, що залишиться у віках.
Щороку у травні ми відзначаємо День Перемоги. До цієї дати в бібліотеці організована виставка "Подвиг, що залишиться у віках". Для широкого кола користувачів провели патріотичну годину мужності "Щоб весни квітнули для нас..." Лунали пісні воєнних років. Згадували, як у жорстоких і кровопролитних боях наші солдати проявляли неперевершені зразки мужності й героїзму, що згодом і забезпечило перемогу над ворогом. Переглянули фотоматеріали років війни. З аркуша шкільного зошита складали лист-"трикутник". Наприкінці вшанували память загиблих у роки війни хвилиною мовчання.
вторник, 26 апреля 2016 г.
Година пам'яті "Чорнобиль - рана України".
Сьогодні ми провели годину памяті, присвячену трагедії Чорнобиля. Спробували уявно перенестись на 30 років назад. Чорнобиль... Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Чорнобиль... Мертва земля... Це - трагедія для всього людства, більшої годі уявити! Через Чорнобиль ми усвідомили, що щастя - це трава, в яку можно лягти, не боячись радіації, це тепла річка, в якій можно скупатись, це усміхнені дитячі обличчя. Хвилиною мовчання вшанували рятівників, які першими включилися в роботу.Звучав "Реквієм" Моцарта. діти продекламували вірші про чорнобильську трагедію.
четверг, 31 марта 2016 г.
Година спілкування "Подорож Читаймістом".
В бібліотеці відбулася година спілкування, присвячена книзі та читанню. З юними читайликами здійснили подорож країною Читалією. Спочатку ознайомилися з історією виникнення книги. Згадали народну мудрість про книгу та читання. Провели вікторини "Юні книголюби" та "Казковий дивосвіт". Наприкінці подорожі приготували літературні грінки, провели гру. На шматочках паперу різного кольору написано автора, назву й героя книги. Завдання - зібрати "грінку". Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе. В, О, Сухомлинський.
среда, 30 марта 2016 г.
Конкурс "Кращий читач 2016 року".
29 березня 2016 року в районній бібліотеці відбувся конкурс "Кращий читач року". Золотоколодязьську сільську бібліотеку представляла на конкурсі учениця 5 класу Кузнецова Наталія. Вона розповідала про свою улюблену книжку донецького письменника Івана Костирі "Казка про сонячних братів", яка допомагає дітям пізнавати світ, виховуючи в них кращі людські якості. Наприкінці свого виступу ще й заспівала патріотичну пісню "Квітуча Україна", за що отримала нагороду та цінний подарунок.
пятница, 4 марта 2016 г.
Літературна вікторина "Знайомий і незнайомий Шевченко".
В бібліотеці відзначили Шевченкові дні. Спочатку повторили біографію Т. Г. Шевченка, виховуючи цим інтерес до життя і творчості поета, любов до рідної мови. Розвивали вміння декламувати вірші. Провели вікторину, яка складається із запитань стосовно біографії, поезії, прози та мистецьких творів поет.
пятница, 26 февраля 2016 г.
Лесина пісня.
Ім'я Лесі Українки - наймужнішої поетеси у світі - сяє непогасною зорею в славному сузір'ї великих майстрів українського слова, борців за соціальне й національне визволення народу, поряд зі світлими іменанами Тараса Шевченко, Івана Франка, Михайла Коцюбинського. Палка патріотка, вона віддала весь свій талант українській літературі, яку мріяла побачити в першій лаві прогресивних літератур світу. В бібліотеці провели літературно - музичну світлицю "Лесина пісня". Згадали біографію Лесі Українки, почитали вірші в музичному супроводі. Слухали пісні на слова Лесі Українки.
понедельник, 22 февраля 2016 г.
Мова - душа народу.
Сьогодні поговоримо про найдорожчий скарб народу - його мову. 21 лютого 2000 року в штаб- квартирі ЮНЕСКО в Парижі вперше відзначили Міжнародний день рідної мови, аби привернути увагу світової спільноти до того факту, що з 6000 мов, які зараз існують, більшість перебувають під загрозою зникнення найближчим десятиліттям. Глибокі знання рідної мови, досконале володіння нею - одна з важливих ознак високої культури й освідченості людини. В цікавій ігровій формі в бібліотеці пройшов захід, де розповідали про роль мови в житті людини, про її різнобарв`я, красу і глибину. Провели поетичну сторінку , конкурс ввічливості "Хто далі", гру "Живі слова".
пятница, 19 февраля 2016 г.
"Сильні духом"
среда, 20 января 2016 г.
День Соборності України.
22 січня наша країна відзначає День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. В бібліотеці провели патріотичну годину "Усі ми - родом з України", на якій поглибили знання про історію виникнення свята Соборності України, виховуючи патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.
вторник, 12 января 2016 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)